Розвиток малого та середнього підприємництва в громаді
Програма розвитку малого та середнього підприємництва в
Білопільській міській раді (ТГ) на 2021-2023 роки
МЕТА ПРОГРАМИ - створення сприятливих умов для провадження на території громади діяльності суб’єктами малого і середнього підприємництва, підтримки та розвитку такого підприємництва шляхом формування дієвої системи умов, стимулів і мотивацій до реалізації економічного потенціалу регіону.
Завдання та заходи Програми
Основними завданнями Програми є:
зменшення регуляторних витрат суб’єктів малого і середнього підприємництва на виконання положень регуляторних актів, виданих органами місцевого самоврядування;
надання підтримки у реалізації встановлених законом прав суб’єктів малого і середнього підприємництва в одержанні документів дозвільного характеру та адміністративних послуг;
упорядкування та удосконалення процедур здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
розроблення та впровадження програм фінансової державної підтримки суб’єктів підприємництва;
створення сприятливого бізнес-середовища для забезпечення зайнятості молоді;
стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва на селі, створення умов для розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
здійснення заходів щодо захисту прав споживачів, в межах компетенції виконавчих органів місцевих рад.
Реалізація державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва та виконання основних завдань програми буде проводитися у напрямках, які забезпечать покращення економічних показників господарської діяльності малого і середнього підприємництва, збільшать його внесок у вирішення проблем зайнятості населення і наповнення міського бюджету, сприятимуть підвищенню активності і впливу цього сектора економіки на процес становлення громадського суспільства.
Фінансове забезпечення Програми
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Розпорядником бюджетних коштів є міська рада. Орієнтовна сума коштів, необхідна для реалізації Програми складає 185,0 тис. грн. Сума може корегуватись залежно від можливостей бюджету та необхідності здійснення видатків.
Очікувані (прогнозні) показники
ефективності реалізації заходів Програми
Завдяки реалізації заходів Програми будуть створені сприятливі умови для розвитку підприємництва та залучення інвестицій, розв’язання актуальних проблем, що стримують розвиток приватної ініціативи, забезпечення економічного зростання, формування і впровадження ефективної системи підтримки і захисту суб’єктів малого та середнього підприємництва.
Реалізація заходів Програми дозволить збільшити кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва та підвищити показники їх діяльності.
За результатами виконання Програми на кінець 2023 року очікується збільшення:
Чисельності працюючих у суб’єктів малого і середнього підприємництва з 561 до 601 осіб;
Надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва з 8 120, 141тис. гривень до 9 744, 169 тис. гривень;
Кількості створених нових робочих місць суб’єктами малого і середнього підприємництва на 10 одиниць.
Моніторинг Програми та контроль за реалізацією її заходів
Координація за результатами виконання Програми покладається на відділ фінансів та відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності Білопільської міської ради.
Основними формами моніторингу за реалізацією заходів та досягненням показників Програми будуть:
здійснення аналізу ходу виконання Програми та прийняття додаткових заходів, спрямованих на досягнення мети Програми;
отримання та аналіз державної статистичної звітності, відомчої звітності про виконання заходів та показників Програми;
залучення засобів масової інформації для висвітлення ходу реалізації Програми, виявлення проблем та недоліків;
обговорення стану та проблем реалізації Програми на сесіях міської ради, засіданнях виконавчого комітету міської ради;
Контроль здійснює постійна комісія міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, інвестиційної політики, підприємництва та торгівлі.
Очікувані кінцеві результати від реалізації Програми в динаміці змін цільових показників:
Дані станом на 01.01.2021
Очікувані показники (прогноз)
Кількість малих підприємств
45
54
Чисельність працюючих у МСП (осіб)
561
601
Кількість фізичних осіб – підприємців (осіб)
580
595
Надходження до міського бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва (тис. грн.)
8 120, 141
9 744, 169
Терміни і етапи реалізації Програми
2021-2023 роки
Джерела фінансування Програми
Кошти місцевого бюджету, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
До вашої уваги перелік актуальних бізнес-можливостей на 20 грудня 2024 року, серед яких гранти, пільгові кредити, стажування, бізнес-інкубатори та державні програми підтримки.
Онлайн-курс, розроблений командою БФ "Право на захист" і сумісно з платформою Prometheus допоможе вам знайти дієві та безпечні можливості для залучення фінансування та ресурсів для започаткування чи розвитку власної справи. Ви дізнаєтесь, як використати доступні в Україні інструменти, отримати підтримку та зробити перший крок до фінансової стабільності й самозабезпечення.
До вашої уваги перелік актуальних бізнес-можливостей на 16 грудня 2024 року, серед яких гранти, пільгові кредити, стажування, бізнес-інкубатори та державні програми підтримки.
Бізнес-програма Данської ради у справах біженців надає допомогу малим і середнім підприємствам і підприємцям у подоланні наслідків війни, щоб вони мали змогу відновити або продовжити свою діяльність.
Відповідно до законів України «Про насіння і садивний матеріал», «Про охорону прав на сорти рослин», Мінагрополітики запускає новий сервіс еРослинництво. Відповідну постанову № 1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» прийняв Кабінет Міністрів на черговому засіданні.
До вашої уваги перелік актуальних бізнес-можливостей на 01 грудня 2024 року, серед яких гранти, пільгові кредити, стажування, бізнес-інкубатори та державні програми підтримки.
До вашої уваги перелік актуальних бізнес-можливостей на 26 листопада 2024 року, серед яких гранти, пільгові кредити, стажування, бізнес-інкубатори та державні програми підтримки.
Данська рада у справах біженців/DRC запрошує підприємців із Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської та Чернігівської областей скористатися можливістю отримати грантову підтримку.
18:27:45 21.11.2024
Код для вставки на сайт
Вхід для адміністратора
Авторизація в системі електронних петицій
Реєстрація в системі електронних петицій
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності