Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

Офіційна сторінка Комунальної установи Білопільської міської ради "Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю"

Фото без опису

Порядок
здійснення реабілітаційних заходів у Комунальній установі
Білопільської міської ради «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю»

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення реабілітаційних заходів із надання комплексних  реабілітаційних послуг (далі - послуг) у Комунальній установі Білопільської міської ради «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» (далі - Центр) дітям (особам) з інвалідністю.

2. Отримувачі послуг - є діти з інвалідністю, діти віком до трьох років (включно),які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності(з метою запобігання отримання інвалідності) та особи з інвалідністю від 18 років, які потребують, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, подальшого отримання послуг  у Центрі і є мешканцями Білопільської територіальної громади.

Особи, які проживають за межами громади та мають відповідний статус для отримання послуг у Центрі, можуть отримати послуги з комплексної реабілітації, за умови забезпечення п.4 цього Порядку, радами громад, мешканцями яких, вони є.

3. У цьому порядку під терміном реабілітаційні заходи з надання послуг розуміється система психологічних, педагогічних, фізичних, соціально-побутових заходів, якими здійснюється комплексна реабілітація отримувачів, спрямована на надання допомоги у відновленні та компенсації порушених або втрачених функцій організму для досягнення і підтримання соціальної незалежності та інтеграції у суспільство.

Вимоги до обсягу та змісту реабілітаційних заходів з надання послуг, спрямованих на відновлення та компенсацію обмежених функціональних можливостей отримувача, з урахуванням оцінки стану його здоров я щодо здатності до самообслуговування, самостійного пересування, спілкування, контролювання  своєї поведінки, навчання і зайняття трудовою діяльністю, встановлюються державними соціальними нормативами у сфері реабілітації  осіб з інвалідністю, визначеними відповідно до Державної типової програми реабілітації осіб з інвалідністю, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. № 1686.

Термін «індивідуальна програма реабілітації» у цьому  Порядку вживається у значенні , наведеному у Законі України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні».

Надання послуг проводиться відповідно до Закону  України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», цього Порядку та інших актів законодавства, що діють у сфері реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю.

4. Фінансування функціонування Центру здійснюється за рахунок видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення в бюджеті Білопільської міської територіальної громади, відповідно до ст. 89 Бюджетного кодексу України та субвенцій з інших територіальних громад, пропорційно до кількості отримувачів послуг, які проживають на їх територіях, керуючись ст.101, 108 Бюджетного кодексу України та Порядком перерахування міжбюджетних трансфертів, затверджених постановою КМУ від 15 грудня 2010 року  № 1132 та укладання відповідних Договорів з Білопільською міською радою.

5. Для отримання послуг в установі  особа з інвалідністю або його законний представник чи уповноважена особа подає заяву до відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Білопільської міської ради з наступними документами:

  • свідоцтво про народження дитини (для дітей з інвалідністю та дітей віком до трьох років включно  з «групи ризику»)
  • паспорт громадянина України (для осіб віком від 14 років)
  • документ із зазначенням даних щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання  відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) отримувача
  • індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією(для дітей та осіб з інвалідністю)
  • висновок лікарсько-консультативної комісії державного або контролюючого закладу охорони здоров я  з рекомендаціями стосовно надання послуг (для дітей віком до трьох років включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності)

За бажанням отримувача або його законного представника чи уповноваженої особи, до заяви можуть додаватися копії зазначених документів.

6. Уповноважений орган протягом п'яти робочих днів з дати надходження заяви, перевіряє наявність усіх необхідних документів, реєструє заяву, формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням  інформативних систем Мінсоцполітики за технічної можливості) та разом з вищезазначеним пакетом документів передає її до Центру для прийняття рішення про надання послуг.

7. Центр веде облік отримувачів та протягом трьох робочих днів з дати надходження заяви, розглядає її і приймає рішення про надання послуг заявнику (із зазначенням дати початку курсу реабілітації) в порядку черговості.

8. Про прийняте рішення Центр повідомляє отримувачу послуг або його законному представнику чи уповноваженій особі засобами телекомунікаційного зв язку та направляє копію рішення про зарахування до відділу соціального захисту виконавчого комітету Білопільської міської ради.

Після зарахування дитини (особи) з інвалідністю на реабілітацію, на підставі її індивідуальної програми реабілітації  реабілітаційною комісією Центру складається індивідуальний план реабілітації.

9. Форми документів та облік отримувачів послуг у Центрі затверджується відповідним діючим наказом Мінсоцполітики  України.

10. Інформація про умови надання послуг у Центрі, перелік документів, необхідних для отримання послуг, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Білопільської міської ради.

11. Після закінчення курсу комплексної реабілітації (абілітації), Центр вносить до центральної бази даних з проблем інвалідності, інформацію про надані послуги та видає отримувачу або його законному представнику  чи уповноваженій особі, довідку про надані реабілітаційні послуги.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь