Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

Розвиток малого та середнього підприємництва в громаді

Програма розвитку малого та середнього підприємництва в
Білопільській міській раді (ТГ) на 2021-2023 роки

МЕТА ПРОГРАМИ - створення сприятливих умов для провадження на території  громади діяльності суб’єктами малого і середнього підприємництва, підтримки та розвитку такого підприємництва шляхом формування дієвої системи умов, стимулів і мотивацій до реалізації економічного потенціалу регіону.

Завдання та заходи Програми

Основними завданнями Програми є:

 • зменшення регуляторних витрат суб’єктів малого і середнього підприємництва на виконання положень регуляторних актів, виданих органами місцевого самоврядування;
 • надання підтримки у реалізації встановлених законом прав суб’єктів малого і середнього підприємництва в одержанні документів дозвільного характеру та адміністративних послуг;
 • упорядкування та удосконалення процедур здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
 • розроблення та впровадження програм фінансової державної підтримки суб’єктів підприємництва;
 • створення сприятливого бізнес-середовища для забезпечення зайнятості молоді;
 • стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва на селі, створення умов для розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
 • здійснення заходів щодо захисту прав споживачів, в межах компетенції виконавчих органів місцевих рад.

Реалізація державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва та виконання основних завдань програми буде проводитися у напрямках, які забезпечать покращення економічних показників господарської діяльності малого і середнього підприємництва, збільшать його внесок у вирішення проблем зайнятості населення і наповнення міського бюджету, сприятимуть підвищенню активності і впливу цього сектора економіки на процес становлення громадського суспільства.

Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Розпорядником бюджетних коштів є міська рада. Орієнтовна сума коштів, необхідна для реалізації Програми складає 185,0 тис. грн. Сума може корегуватись залежно від можливостей бюджету та необхідності здійснення видатків.

Очікувані (прогнозні) показники
ефективності реалізації заходів Програми

Завдяки реалізації заходів Програми будуть створені сприятливі умови для розвитку підприємництва та залучення інвестицій, розв’язання актуальних проблем, що стримують розвиток приватної ініціативи, забезпечення економічного зростання, формування і впровадження ефективної системи підтримки і захисту суб’єктів малого та середнього підприємництва. 

Реалізація заходів Програми дозволить збільшити кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва та підвищити показники їх діяльності. 

За результатами виконання Програми на кінець 2023 року очікується збільшення:

 1. Чисельності працюючих у суб’єктів малого і середнього підприємництва  з 561 до 601 осіб;
 2. Надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва з 8 120, 141тис. гривень до 9 744, 169 тис. гривень; 
 3. Кількості створених нових робочих місць суб’єктами малого і середнього підприємництва на 10 одиниць.

Моніторинг Програми та контроль за реалізацією її заходів 

Координація за результатами виконання Програми покладається на відділ фінансів та відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності Білопільської міської ради.

Основними формами моніторингу за реалізацією заходів та досягненням показників Програми будуть:

 • здійснення аналізу ходу виконання Програми та прийняття додаткових заходів, спрямованих на досягнення мети Програми;
 • отримання та аналіз державної статистичної звітності, відомчої звітності про виконання заходів та показників Програми;
 • залучення засобів масової інформації для висвітлення ходу реалізації Програми, виявлення проблем та недоліків;
 • обговорення стану та проблем реалізації Програми на сесіях міської ради, засіданнях виконавчого комітету міської ради;

     Контроль здійснює постійна комісія міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, інвестиційної політики, підприємництва та торгівлі.

Очікувані кінцеві результати від реалізації Програми в динаміці змін цільових показників:

Дані станом на 01.01.2021

Очікувані показники (прогноз)

Кількість малих підприємств

45

54

Чисельність працюючих у МСП (осіб)

561

601

Кількість фізичних осіб – підприємців (осіб)

580

595

Надходження до міського бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва (тис. грн.)

8 120, 141

9 744, 169

Терміни і етапи реалізації Програми

2021-2023 роки

Джерела фінансування Програми

Кошти місцевого бюджету, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття


Фото без опису

Рішення сесії №272 від 29.04.2021 року «Про затвердження Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Білопільській міській раді (територіальній громаді) на 2021-2023 роки»

Фото без опису

Рішення сесії №350 від 27.05.2021 року «Про внесення змін до рішення Білопільської міської ради № 272 від 29.04.2021 року «Про затвердження Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Білопільській міській раді (територіальній громаді) на 2021-2023 роки»

Фото без опису

Рішення сесії №531 від 28.10.2021 року «Про внесення змін до рішення Білопільської міської ради № 272 від 29.04.2021 року «Про затвердження Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Білопільській міській раді (територіальній громаді) на 2021-2023 роки»

 

Про підтримку аграріїв у 2024 році

Як повідомляє Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, у 2024 році передбачається спрямування коштів обласного бюджету на підтримку деяких напрямків розвитку в галузі сільського господарства області.

10:11:07 08.04.2024

ФАО надасть українським фермерам насіння ярої пшениці

Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) у співпраці з Міністерство аграрної політики та продовольства України надасть насіння ярої пшениці малим та середнім фермерським господарствам та сільгоспвиробникам, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів.

08:43:00 05.03.2024

Гранти для підтримки середніх та великих переробних підприємств

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яку впроваджує компанія «Кімонікс Інтернешнл Інк.», оголошує прийом грантових заявок на реалізацію заходів, спрямованих на підтримку та розвиток українських переробних підприємств у таких галузях: виробництво упаковки та пакувальних матеріалів, харчова промисловість, машинобудування та металообробка, текстиль, продукти для відновлення та відбудови (будівельні матеріали, вікна, двері, металоконструкції, електротовари тощо).

20:22:52 06.02.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь