Розвиток малого та середнього підприємництва в громаді
Програма розвитку малого та середнього підприємництва в
Білопільській міській раді (ТГ) на 2021-2023 роки
МЕТА ПРОГРАМИ - створення сприятливих умов для провадження на території громади діяльності суб’єктами малого і середнього підприємництва, підтримки та розвитку такого підприємництва шляхом формування дієвої системи умов, стимулів і мотивацій до реалізації економічного потенціалу регіону.
Завдання та заходи Програми
Основними завданнями Програми є:
зменшення регуляторних витрат суб’єктів малого і середнього підприємництва на виконання положень регуляторних актів, виданих органами місцевого самоврядування;
надання підтримки у реалізації встановлених законом прав суб’єктів малого і середнього підприємництва в одержанні документів дозвільного характеру та адміністративних послуг;
упорядкування та удосконалення процедур здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
розроблення та впровадження програм фінансової державної підтримки суб’єктів підприємництва;
створення сприятливого бізнес-середовища для забезпечення зайнятості молоді;
стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва на селі, створення умов для розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
здійснення заходів щодо захисту прав споживачів, в межах компетенції виконавчих органів місцевих рад.
Реалізація державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва та виконання основних завдань програми буде проводитися у напрямках, які забезпечать покращення економічних показників господарської діяльності малого і середнього підприємництва, збільшать його внесок у вирішення проблем зайнятості населення і наповнення міського бюджету, сприятимуть підвищенню активності і впливу цього сектора економіки на процес становлення громадського суспільства.
Фінансове забезпечення Програми
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Розпорядником бюджетних коштів є міська рада. Орієнтовна сума коштів, необхідна для реалізації Програми складає 185,0 тис. грн. Сума може корегуватись залежно від можливостей бюджету та необхідності здійснення видатків.
Очікувані (прогнозні) показники
ефективності реалізації заходів Програми
Завдяки реалізації заходів Програми будуть створені сприятливі умови для розвитку підприємництва та залучення інвестицій, розв’язання актуальних проблем, що стримують розвиток приватної ініціативи, забезпечення економічного зростання, формування і впровадження ефективної системи підтримки і захисту суб’єктів малого та середнього підприємництва.
Реалізація заходів Програми дозволить збільшити кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва та підвищити показники їх діяльності.
За результатами виконання Програми на кінець 2023 року очікується збільшення:
Чисельності працюючих у суб’єктів малого і середнього підприємництва з 561 до 601 осіб;
Надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва з 8 120, 141тис. гривень до 9 744, 169 тис. гривень;
Кількості створених нових робочих місць суб’єктами малого і середнього підприємництва на 10 одиниць.
Моніторинг Програми та контроль за реалізацією її заходів
Координація за результатами виконання Програми покладається на відділ фінансів та відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності Білопільської міської ради.
Основними формами моніторингу за реалізацією заходів та досягненням показників Програми будуть:
здійснення аналізу ходу виконання Програми та прийняття додаткових заходів, спрямованих на досягнення мети Програми;
отримання та аналіз державної статистичної звітності, відомчої звітності про виконання заходів та показників Програми;
залучення засобів масової інформації для висвітлення ходу реалізації Програми, виявлення проблем та недоліків;
обговорення стану та проблем реалізації Програми на сесіях міської ради, засіданнях виконавчого комітету міської ради;
Контроль здійснює постійна комісія міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, інвестиційної політики, підприємництва та торгівлі.
Очікувані кінцеві результати від реалізації Програми в динаміці змін цільових показників:
Дані станом на 01.01.2021
Очікувані показники (прогноз)
Кількість малих підприємств
45
54
Чисельність працюючих у МСП (осіб)
561
601
Кількість фізичних осіб – підприємців (осіб)
580
595
Надходження до міського бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва (тис. грн.)
8 120, 141
9 744, 169
Терміни і етапи реалізації Програми
2021-2023 роки
Джерела фінансування Програми
Кошти місцевого бюджету, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що від 1 січня 2022 року суб'єкти господарювання, які працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, приватні підприємці та фізичні особи-підприємці 2-4 групи, мають зареєструвати реєстратори розрахункових операцій (РРО).
Інформація щодо участі внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Білопільської міської територіальної громади, у програмі започаткування присадибної чи фермерської діяльності.
З 01.08.2023 Законом України від 30.06.2023 № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» були внесені зміни в пункт 2 статті 3 Закону від 06.07.1995 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) щодо спрощення фіскального чеку.
Продовжуємо будувати країну підприємців. Мінцифра разом з #EU4Business оголошує відбір проєктів за програмою Великих грантів. Учасники отримають кошти на розвиток власного бізнесу.
Державна податкова служба України повідомляє, що у зв’язку із набранням чинності 01.08.2023 Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відновлено дію абзацу сьомого статті 5 цього Закону, у зв’язку з чим використання ПРРО в режимі офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, заборонено.
Уряд США через Програму USAID АГРО безоплатно надасть мінеральні добрива українським агровиробникам на осінню посівну кампанію. Кожен учасник програми зможе отримати 1 тонну нітроамофоски (NPK 16:16:16/15:15:15) для основного та припосівного внесення. Загалом українським агровиробникам передадуть 12 тис. тонн добрив.
Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) за фінансової підтримки Урядів Японії та Норвегії реалізує програму підтримки малих фермерів під час осінньої посівної кампанії 2023 року. Заявки на участь у програмі приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 20 липня 2023 року.