Білопільська громада
Сумська область, Сумський район

ЯК ПОКРАЩИТИ МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я? ПЛЕКАЮЧИ СВОЮ ПСИХОЛОГІЧНУ СТІЙКІСТЬ

Дата: 06.05.2025 14:43
Кількість переглядів: 10

Ментальне здоров'яМентальне здоров’я - це стан психічного добробуту, який дозволяє людині справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади.

Ментальне здоров’я є основним правом людини та невід’ємною частиною її загального фізичного стану. Психічний добробут - це основа індивідуальної та колективної здатності ухвалювати рішення, будувати стосунки та формувати світ.

Як покращити ментальне здоров’я? Плекаючи свою психологічну стійкість.

Психологічна стійкість, або резилієнтність, - це здатність проживати випробування, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи ментальне здоров’я, особистісну цілісність і соціальні зв’язки.

Центр здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» виокремлює п’ять компонентів формули психологічної стійкості:

Цінності. Це - сенси, які людина вільно обирає та які їй резонують. Цінності визначають те, як людина прагне жити та діяти попри різні життєві обставини.

Ефективна дія. Незважаючи на труднощі, людина намагається з надією рухатися вперед. Ефективна дія - це дія, яка:

  • пов’язана з цінностями людини;
  • сфокусована на головних завданнях;
  • виважена та мудра;
  • реалізується разом з іншими людьми.

Корисне мислення. Такий спосіб мислення допомагає скерувати увагу та дії в найбільш ефективне русло. Важливо пам’ятати, що людське мислення може бути позитивним і негативним. А відтак - можна навчитися вибирати корисні думки та змінювати нездорові переконання про себе та світ.

Ефективна регуляція енергії та емоцій. Щоб проходити період випробувань, важливо дбати про достатній рівень енергії. Для цього варто: слідкувати за своїм станом, розумно планувати витрати енергії та вчасно і якісно відновлювати її запаси. Також треба вчитися регулювати свої емоції.

Стосунки. Стосунки, в яких є відчуття безпеки, любові та прийняття, важливі на всіх етапах життя. Для плекання стійкості в часи випробувань потрібна взаємодія, підтримка, допомога одне одному та вміння керувати емоціями.

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь