Звання «Почесний громадянин міста Білопілля» присвоєно майстру спорту з шахів Віктору Тимку
На шістдесят першій сесії Білопільської міської ради восьмого скликання за вагомий особистий внесок в розвиток фізкультури та спорту, вихованя дітей, формування позитивного іміджу Білопільської міської територіальної громади депутати одноголосно проголосували за рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин м.Білопілля» Віктору Павловичу ТИМКУ, мешканцю міста Білопілля, керуючись «Положенням про звання «Почесний громадянин Білопільської міської територіальної громади», затвердженого рішенням міської ради від 30.09.2021 року №491, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Віктор Павлович Тимко народився в м.Білопілля 25 лютого 1944 року. Знайомство з шахами у Віктора відбулось у 4-му класі Білопільської школи. Далі були шкільні змагання, армійські турніри.Після завершення служби в армії повернувся в Білопілля і з того часу шахи супроводжують його по життю. Працював на місцевому машинобудівному заводі,архітектурно-плануваоьній групі Білопільського райвиконкому.згодом заочно закінчив навчання у Глухівському державному педагогічному інституті ім. Сергеєва-Ценського де отримав диплом педагога.З 1987 року працював тренером – викладачем з шахів Білопільської дитячо-юнацької спортивної школи імені Юрія Білонога .
У 1965 році долучився до свого першого турніру за листуванням – 1/8 першості СРСР. Вдалося виконати норматив кандидатського балу і посісти в групі друге місце. Це дало змогу боротись в 1/4 фіналу, але тоді брак досвіду гри за листуванням не дозволив зайняти пристойне місце.У наступний чвертьфінальний турнір першості СРСР він попадає як кандидат у майстри і блискуче його виграє – дві нічиї, решта – перемоги.У півфіналі боровся з відомими заочниками – майбутніми «гросами» Панкратовим, Мікошиним, іншими майстрами і, зрештою, пробився у фінал з другого місця.Цикл від 1/8 до фіналу чемпіонату тривав приблизно 10 років. І так стало, що починав шлях до фіналу 21-го чемпіонату ще за СРСР, а закінчував, як громадянин України. СРСР вже не було і турніру присвоїли назву Rozinov Memorial. Віктор Тимко набрав 8,5 очка з 14 можливих, посів сьоме місце і виконав першу норму міжнародного майстра. Другу норму міжнародного майстра здобув, коли грав на першій дошці за збірну України у 5-му командному чемпіонаті Європи.
Двічі виконав норму майстра спорту України: і у Першому (1997), і у Другому (1999) чемпіонаті Української асоціації заочних шахів. Міжнародна федерації заочних шахів у 2016 році на конгресі ICCF у Бремені (Німеччина) присвоїла В.П.Тимку звання міжнародного майстра.
У 2021 став переможцем чвертьфіналу Кубку світу з шахів.Протягом року тривав ветеранський шаховий турнір VVVC12/pr ICCF Veterans World Cup 12pr12, який є чвертьфіналом Кубку світу.
У турнірі взяли участь понад тисяча шахістів з усього світу. Серед них – гросмейстер, три міжнародні майстри, експерт із шахів (ССЕ), інші учасники турніру, національні майстри.
«Щоб улюблена справа приносила не тільки задоволення від процесу, а й певні результати, треба приділяти їй по 5-6 годин на добу. Це потребує не лише ментальних зусиль, а й концентрації уваги — вважає тренер-ветеран, водночас шахи залишаються доступними для кожного — від початківця до гросмейстера. Особливу красу грі надає її психологічний аспект. Гравці не просто пересувають фігури — вони намагаються зрозуміти та передбачити думки суперника, вибудовуючи складні комбінації та пастки.»
Понад три десятиліття Віктор Павлович працював з дітьми у спортивній школі,допомагав полюбити шахи, навчав перемагати на турнірах.
«Десятки учнів виконували розряди,ставали переможцями та призерами Всеукраїнських,обласних змагань. Практичний, та індивідуальний підхід до шахів , науково підтверджені методики навчання, які перевірені багаторічним досвідом змагань вели вихованців та тренера до успіхів, - зазначив директор Білопільської дитячо-юнацької спортивної школи ім.Ю.Білонога Іван Котенко.
Віктор Павлович організовував у Білопіллі шахові турніри і активно грав заочно,міжнародний Майстер-титул який надається шахістам світовою шаховою організацією ФІДЕ.
В.П.Тимко потрапив до Світової енциклопедії заочних шахів. (Ця книга адресована усім, хто цікавиться заочними шахами і їх історією. Вона є першим енциклопедичним виданням по заочних шахах; містить відомості по історії заочних шахів, інформацію про основні заочні змагання, відомих шахістів-заочників і діячів заочних шахів.)
«Віктор Павлович заслужив це звання багаторічною працею, є людина щасливої долі, бо має улюблену справу – шахи, якій натхненно служить все життя. Активно пропагує здоровий спосіб життя серед білопільців, чим здобув великий авторитет не лише серед спортсменів, учнів, колег і однодумців, а й серед містян, зробив вагомий унесок у розвиток фізкультури й спорту нашого міста, - зазначив Білопільський міський голова Юрій ЗАРКО.
Вперше звання «Почесний громадянин міста Білопілля» присвоєно у 1983 році до 40-річчя визволення Білопілля і району від нацистських окупантів. Почесними громадянами міста стали ветерани німецько-радянської війни Базовий М. О., Бражник К.Є., Єргашев Д. Є., Кондратенко І.О.,Логвин П.А., Пугач Г. Ф., а також заслужений будівельник УРСР Дермильов О. С.та апаратниця попастеризації і охолодженню молока Білопільського сирзаводу Муха Н.П.
В.П Тимко, третій зі спортсменів, хто поповнив когорту видатних особистостей Білопілля.До цього це звання було присвоєне Заслуженому тренеру України В.П.Белікову та Олімпійському чемпіону Ю.Г.Білоногу.
На сьогодні налічується 24 Почесних громадянина міста.