СУМСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГІН ЗВЕРТАЄ УВАГУ НА ДОТРИМАННЯ ПОРЯДКУ В’ЇЗДУ, ПЕРЕБУВАННЯ ТА ПРОВАДЖЕННЯ РОБІТ У ПРИКОРДОННІЙ СМУЗІ
Однією з основних функцій, яку покладено на Державну прикордонну службу України, є забезпечення дотримання прикордонного режиму.
Постановою КМУ від 27.07.1998 року № 1147 «Про прикордонний режим» вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм установлено прикордонну смугу завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону, де запроваджено прикордонний режим, але не менше від ширини смуги місцевості, що розташована в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд.
Також нагадуємо, що постановою КМУ від 7 грудня 2023 року № 1292 внесені зміни до постанови КМУ від 27 липня 1998 року № 1147 «Про прикордонний режим».
Зокрема, зміни передбачають обмеження у вільному в’їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі. Зазначимо, що це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.
Обмеження полягають в отриманні дозволу особами, які планують здійснювати в’їзд, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу Державної прикордонної служби України. Механізм отримання дозволу передбачений розділом «Порядок видачі дозволів на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу».
Так, порядок передбачає видачу дозволів на в'їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смуг органами Державної прикордонної служби України, які безпосередньо виконують завдання у визначеній зоні відповідальності. Це стосується як фізичних так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.
Також, змінами визначено категорії осіб, які мають право на в’їзд, перебування і пропуск у прикордонну смугу без дозволу.
При цьому нагадуємо, що відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про державний кордон України» до прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.
Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск у прикордонну смугу надається на безоплатній основі протягом 10 робочих днів з дня надходження звернення.
Відмітимо, що орган Державної прикордонної служби відмовляє в наданні дозволу або визнає виданий раніше дозвіл недійсним у разі виявлення обставин, зазначених у частині п’ятій статті 24 Закону України «Про державний кордон України».
Особа, якій відмовлено в наданні дозволу, має право оскаржити рішення протягом десяти робочих днів з дня його прийняття до органу Державної прикордонної служби вищого рівня або до адміністративного суду за місцем розташування відповідного органу.
З усіх питань, які стосуються прикордонного режиму, громадяни можуть звернутися безпосередньо до підрозділів Державної прикордонної служби України, які виконують завдання на визначених ділянках відповідальності.
Звертаємося до громадян! Дотримуйтеся вимог законодавства України з прикордонних питань!