Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

«ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ І ЖАГОЮ СВОБОДИ»

Дата: 21.11.2023 08:07
Кількість переглядів: 175

Фото без описуСьогодні 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи саме під таким гаслом. Це гасло присвячене українцям, що виборюють свободу за обставин, у яких живе країна останні 10 років, а також демонструватиме мотивацію та непереборну силу спротиву нашого народу.

В історії України ідея свободи викристалізувалася ще за часів козацтва. Її намагалися викоріняти упродовж кількох століть перебування нашої держави під московським ярмом. Але ген свободи не можна знищити. Він нагадав сучасним українцям про себе на Майданах, де ми знову вчилися бути гідними та вільними. З кожним Майданом у нашій країні ставало все більше громадян, які розуміли важливість таких цінностей, як Гідність та Свобода. 

Національна ідея України почала гартуватися на Майданах наприкінці XX століття. Вона народилася під час студентської Революції на граніті,  утвердилася під час Помаранчевої революції 2004 року. А на Майдані 2013-2014 років набула такої міці, що змогла кинути екзистенційний виклик росії, яка продовжувала уявляти себе імперією, «Третім Римом». Наша національна ідея – ідея Гідності та Свободи, яка здатна об’єднати націю, мобілізувати на боротьбу та надихнути на перемогу заради сьогодення та майбутнього. 

Революція Гідності об’єднала мільйони людей, які усвідомили, що бути вільним і гідним насамперед означає бути відповідальним: за себе, за своїх близьких, за свою країну. Національні цінності – Гідність та Свобода – це завжди сукупність індивідуальних рис і персонального вибору громадян. По- справжньому незалежною та гідною держава є тоді, коли вільним і гідним є її народ – від очільника до пересічного громадянина.
Гідність та Свобода – зброя Перемоги. Національна ідея України – загроза для диктаторських режимів. Після перемоги Майдану рф, яка перетворила своїх громадян на рабів, вирішила відібрати перемогу у громадян України. Нині йде війна ідей Гідності та Свободи проти ідей ницості та імперства, війна гідних і вільних людей проти рабів, які не мають гідності. 

Гідність та Свобода як національна ідея, народжена на Майданах, що запалює та єднає націю у боротьбі за волю, яка має силу протистояти імперській ідеї північно-східного сусіда, його абсурдній вірі у свою обраність та право вершити долю інших народів.

Під час Революції Гідності українці нагадали світові справжній сенс демократичних цінностей. Сьогодні, під час війни, боротьба за них об’єднала навколо України усі цивілізовані нації. З перших днів повномасштабного вторгнення московитів слова та дії підтримки лунали з різних куточків світу. Нам допомагають зброєю, але воєнна зброя – це лише інструмент, який набуває сили у руках людини. Раб, якого змушують брати участь у загарбницькій війні, заряджає свою зброю страхом і ненавистю. Вільна людина, яка захищає свою землю, – Гідністю та жагою Свободи. 

Українські герої – гідні та вільні. У перші місяці війни у 2014 році тисячі громадян України, незалежно від національності, віросповідання, політичних уподобань, пішли на Схід України боронити свою землю. Багато з них – з барикад Майдану. Майданівці і сьогодні воюють у лавах Збройних Сил України, евакуюють поранених з поля бою, займаються волонтерською діяльністю, підтримують українську армію. Тисячі тих, хто під час Революції Гідності був ще дитиною, сьогодні заряджені Гідністю та жагою Свободи, разом зі старшими побратимами та посестрами захищають Україну від московської навали. Ми хочемо жити однією, великою родиною в красивій країні під назвою Україна. Нас ніколи і нікому не роз’єднати, тому що ми – українці! Нехай наша Україна буде сильна і багата. Нехай наша земля буде вільна і єдина. Єднаймося, браття, бо ми українці – славний народ! Любімо свою землю, шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими!

Слава Україні! Слава її героям!
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь