Кабінет Міністрів повернув довоєнний термін прийняття спадщини: коли треба звернутися до нотаріуса
Правила отримання спадку в Україні були змінені. Раніше спадкоємці мали 6 місяців на те, щоб звернутися до нотаріуса та вступити в спадщину.
У зв'язку з початком повномасштабної війни цю процедуру продовжили на ще 4 місяці, тому оформити спадщину можна було тільки після 10 місяців з моменту смерті спадкодавця.
Однак термін прийняття спадку померлого родича було скорочено. Влада повернула попереднє правило, згідно з яким потрібно подати заяву про відкриття спадкової справи протягом шести місяців, а не десяти. Відповідна постанова (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-deiakykh-postanov-kabinetu-ministriv-ukrainy-shchodo-notariatu-derzhavnoi-reiestratsii-ta-funktsionuvannia-derzhavnykh-elektronnykh-informatsiinykh-resursiv-v-umovakh-vo) набуде чинності 23 травня 2023 року.
Тепер у вас є 6 місяців, а не 10, щоб вирішити всі питання, пов'язані зі спадщиною. Якщо ви розраховували на 10 місяців, саме час поспішити до нотаріуса.
Через воєнний стан не має значення останнє місце проживання померлого. Ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса, який працює на території, підконтрольній Україні.