A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

До уваги роботодавців: новий порядок компенсацій за працевлаштування безробітних

Дата: 22.02.2023 11:28
Кількість переглядів: 127

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям та працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Зокрема, це молодь, яка шукає перше робоче місце, особи з інвалідністю, люди передпенсійноговіку.  Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 10 лютого 2023 року.

Порядок передбачає надання роботодавцям трьох видів компенсацій.

Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску - за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць. Норма розповсюджується на наступні категорії населення:

• один з батьків або особа, яка їхзамінює і:
- має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
- утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);

•    діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

•    особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

•    особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

•    особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

•    особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи в наслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних двох років.

50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати - за працевлаштування роботодавцем за направленням  центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, а також осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і належать до таких категорій:
   • особи з інвалідністю, які не досягли пенсійноговіку;
   • учасники бойовихдій.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 6 місяців впродовж наступного року.

50% мінімальної заробітної плати за відповідну особу за місяць, за умови якщо роботодавець за направленням центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітногоіз числа осіб:

   • віком до 25 років, які суммарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
   • віком до 35 років - на перше робоче місце;
   • звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби - на перше робоче місце після такого звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази.

На реалізацію цієї програми у 2023 році передбачено 400 млн грн.

З нагальних питань звертайтеся на гарячу лінію Сумського обласного центру зайнятості (093) 276 39 66; (096) 109 08 37; (067) 698 29 58; (095) 337 41 10, а також приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу https://t.me/+Jis40eOnV-JjNjUy


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь