КП «ВОДОКАНАЛ БІЛОПІЛЛЯ» ІНФОРМУЄ
Публічна пропозиція (оферта) про укладення публічних індивідуальних договорів між КП «Водоканал Білопілля» та споживачами послуг.
01.05.2021 року набрав чинності Закон України від 03.12.2020 №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Згідно з вимогами даного Закону внесено низку змін до нормативно-правових актів України, зокрема до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», а саме встановлений новий порядок укладення договорів про надання житлово-комунальних послуг.
02.02.2022 року Урядом внесено зміни до Правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення (Постанова № 85 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 року № 690»), згідно якої споживачі укладають публічні договори приєднання про надання послуг на основі типових договорів.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір, а власники індивідуальних (садибних) житлових будинків не здійснили дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги, вважається що з ними укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, який набуває чинності після 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування або на веб-сайті виконавця послуги.
Відповідно до ч.5 ст. 13 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:
- плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;
- плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.
Плата за абонентське обслуговування це – платіж, який споживач сплачує виконавцю для відшкодування адміністративних витрат. Вони пов’язані з укладенням договорів про надання послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.
Відповідно до пункту 2 постанови КМУ від 21.08.2019р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг», плата за абонентське обслуговування споживачів застосовується окремо до кожної з послуг, що споживається абонентом.
У зв’язку з внесенням змін до Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги», плата за абонентське обслуговування споживачів – це обов‘язковий платіж, який повинні ввести всі виконавці комунальних послуг.
Згідно наказу по підриємству від 16.05.2022 року № 13-0Д нарахування плати послуг за абоненське обслуговування складає 23,40 грн. в місяць за водопостачання, 12,60 грн. за водовідведення на одного абонента.
На виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», із змінами, внесеними Законом України від 03.12.2020 №1060, “Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690, із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2022 № 85, постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2021 № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг», із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 928, керуючись ст. ст. 633, 634 Цивільного Кодексу України, враховуючи затвердження Кабінетом Міністрів України нової форми публічного типового індивідуального договору, – КП «Водоканал Білопілля» публікує публічну пропозицію (оферту):
- про укладення Типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з технічним обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, який є публічним договором приєднання для індивідуальних споживачів: фізичних або юридичних осіб, які є власниками (співвласниками, користувачами) житлових та нежитлових приміщень в багатоквартирних будинках;
- про укладення Типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, який є публічним договором приєднання для індивідуальних споживачів: фізичних осіб або юридичних осіб, які є власниками (співвласниками, користувачами) індивідуальних (садибних) житлових будинків, житлових та нежитлових приміщень в багатоквартирних будинках;
Оприлюднення публічних індивідуальних договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення проводиться з врахуванням плати за абонентське обслуговування, яка поширюється на всіх споживачів.
Укладання відповідних договорів відбувається у такий спосіб:
- тексти типових індивідуальних договорів зі споживачами, які користуються послугами КП«Водоканал Білопілля», публікуються на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування – Білопільської міської ради www.bilopillya-meria.gov.ua у вільному доступі;
- індивідуальний договір вважаються укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з підприємством;
- для власника індивідуального (садибного) будинку такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору він не відмовився від послуги;
- дані договори є публічними договорами приєднання, тому їх умови не підлягають узгодженню зі стороною, що приєднується (споживачем);
- приєднанням споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю послуг підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.
Наказ від 16.05.2022 р.№13-0Д “Про встановлення розміру плати за абонентське обслуговування”