Вакцини відіграють вирішальну роль у боротьбі з пандемією COVID-19, в тому числі й зі штамом "ОМІКРОН"
Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації. Зараз у світі ведуться дослідження варіанта «Омікрон» та його впливу на ефективність вакцин.
У звіті команди з реагування на COVID-19 Імперського коледжу Лондона, опублікованого 16 грудня, оцінюють, що ризик повторного зараження варіантом «Омікрон» у 5 разів вищий, ніж для штаму «Дельта». Згідно з цим документом, за оцінками експертів, ефективність бустерної вакцини після двох доз становить від 55% до 80% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом «Омікрон».
Схожі дані дає і препринт нерецензованого британського дослідження. Ефективність двох доз вакцини проти варіанту «Омікрон» швидко знижується. Вже через 15 тижнів після другої дози ефективність вакцини Comirnaty/Pfizer проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом «Омікрон», оцінюють у 34-37%. Після бустерної дози вакциною Pfizer, вона збільшилася до 71,4% для тих, хто попередньо отримав 2 дози AstraZeneca, та до 75,5% для тих, хто вже отримав 2 дози Pfizer.
Попередні результати досліджень також дають підстави вважати, що вакцинація і надалі забезпечуватиме захист від госпіталізації та смерті, а вакцини відіграватимуть вирішальну роль у боротьбі з пандемією COVID-19.
Довідково. В Україні вже зареєстровано перший випадок зараження штамом коронавірусу SARS-CoV-2 B.1.1.529 «Омікрон». На нього захворів 41-річний чоловік, який повернувся з ОАЕ. Чоловік переніс захворювання легко.
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності прогнозує, що «Омікрон» стане панівним варіантом у ЄС у січні-лютому 2022 року.