Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

Спростовуємо міфи про рутинні щеплення

Дата: 09.12.2021 11:14
Кількість переглядів: 474

Фото без описуСьогодні питання вакцинації, на жаль, обростає багатьма міфами. І ці міфи стосуються не лише щеплення проти COVID-19, а й інших захворювань, таких як гепатит В, туберкульоз, дифтерія, кір тощо. Експерти МОЗ спростовують 5 найпопулярніших міфів про рутинні щеплення


Міф №1 Краще перехворіти і виробити природний імунітет

Правда: природний імунітет може коштувати дорого через високий ризик ускладнень: параліча – від поліо, ураження серця – від дифтерії пневмонії та ураження мозку – від кору і вітряної віспи. Ризик мати ускладнення від інфекційної хвороби набагато вищий, ніж ризик побічних реакцій після вакцинації.

Фото без опису


Міф №2 Вакцини спричиняють аутизм

Правда: дослідження авторитетних організацій та установ (Центрів контролю та профілактики захворювань у США, медичного інституту Національної академії наук Великобританії служби охорони здоров’я), спростували зв'язок між вакцинацією і виникненням аутизму.

Фото без опису


Міф №3 Людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані

Правда: люди з хронічними хворобами мають бути щеплені першочергово. Вони вразливіші до інфекцій, мають важкий перебіг хвороб й більше шансів отримати ускладнення. Список абсолютних протипоказань до проведення щеплення невеликий. Передусім – це стан гострої хвороби до настання одужання.

Фото без опису


Міф №4 Треба чекати до 3 років, щоби вакцинувати дитину (щоб зміцнів організм)

Правда: вакцинувати дитину треба згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. У ньому визначений найоптимальніший час введення вакцин для найкращого захисту дитини від інфекційних хвороб. Надзвичайно важливо, щоби дитина отримувала свої щеплення вчасно.

Фото без опису


Міф №5 Кілька вакцин, введених одночасно, «перевантажують імунітет»

Правда: хвороби значно більше навантажують імунну систему, ніж вакцинація. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1% імунної системи. Кілька вакцин вводити в один день можна. Щоправда, щеплення треба робити в різні ділянки тіла. В сідницю щеплення не роблять!

Фото без описуФото без опису

За матеріалами прес-служби МОЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь