Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

Формування спроможної освітньої мережі

Дата: 10.02.2021 08:15
Кількість переглядів: 1228

Фото без описуЯк сформувати спроможну освітню мережу? Потрібно розпочати роботу з аналізу спроможності освітньої мережі в громаді. Над цим і працювали фахівці Білопільської громади з командою ULEAD Сумський регіональний офіс.

Спільно проаналізували статистичні дані, демографію, наявні ресурси, кадрове забезпечення та використання приміщень закладів загальної середньої освіти. 

Розглянули співвідношення витрат на освіту до загального обсягу витрат з бюджету громади, співвідношення загальної суми витрат на освіту до суми отриманої освітньої субвенції, а також вартість утримання однієї дитини та одного класу в навчальних закладах.

«Показник наповнюваності класів в громаді коливається від 23 учнів на один клас до 3 учнів. При цьому, середній показник, врахований при розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2021 рік,  у Білопільській громаді становить 19 учнів на один клас. Найбільш витратним виявилося навчання учнів, які навчаються за індивідуальною формою через відсутність сформованих класів», - зазначила констатувала радниця з питань місцевих фінансів та управління Ірина АЛЄЄВА.

Як зазначив Білопільський міський голова Юрій ЗАРКО, саме співпраця з командою Сумського регіонального офісу дає можливість вчасно отримати вичерпні консультації з урахуванням усіх нюансів діючого законодавства з питань стратегії розвитку нашої громади. 

Також за його словами, освітня реформа в Україні, яку планується завершити до 2027 року, вимагає від органів місцевої влади вже сьогодні розробити діючий механізм оптимізації закладів освіти, що дасть змогу забезпечити надання якісної освіти.

Був обговорений й алгоритм створення опорних закладів освіти, оскільки це є одним із механізмів упорядкування шкільної мережі.

«Опорний заклад освіти є юридичною особою, має рахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, штамп, печатку. Кількість здобувачів освіти опорного закладу освіти (без урахування їх кількості у філіях) повинно становити не менш як 200 учнів. Також опорний заклад має у своєму складі філії та здійснює підвезення здобувачів освіти, педагогічних працівників (за потреби) до цього закладу й у зворотному напрямку, а також забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально методичну базу та спроможний забезпечувати на належному рівні здобуття початкової та базової середньої освіти», – пояснила радниця з питань децентралізації Тетяна КОРОБКА.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь