Білопільська громада
Сумська область, Сумський район

Формування спроможної освітньої мережі

Дата: 10.02.2021 08:15
Кількість переглядів: 1267

Фото без описуЯк сформувати спроможну освітню мережу? Потрібно розпочати роботу з аналізу спроможності освітньої мережі в громаді. Над цим і працювали фахівці Білопільської громади з командою ULEAD Сумський регіональний офіс.

Спільно проаналізували статистичні дані, демографію, наявні ресурси, кадрове забезпечення та використання приміщень закладів загальної середньої освіти. 

Розглянули співвідношення витрат на освіту до загального обсягу витрат з бюджету громади, співвідношення загальної суми витрат на освіту до суми отриманої освітньої субвенції, а також вартість утримання однієї дитини та одного класу в навчальних закладах.

«Показник наповнюваності класів в громаді коливається від 23 учнів на один клас до 3 учнів. При цьому, середній показник, врахований при розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2021 рік,  у Білопільській громаді становить 19 учнів на один клас. Найбільш витратним виявилося навчання учнів, які навчаються за індивідуальною формою через відсутність сформованих класів», - зазначила констатувала радниця з питань місцевих фінансів та управління Ірина АЛЄЄВА.

Як зазначив Білопільський міський голова Юрій ЗАРКО, саме співпраця з командою Сумського регіонального офісу дає можливість вчасно отримати вичерпні консультації з урахуванням усіх нюансів діючого законодавства з питань стратегії розвитку нашої громади. 

Також за його словами, освітня реформа в Україні, яку планується завершити до 2027 року, вимагає від органів місцевої влади вже сьогодні розробити діючий механізм оптимізації закладів освіти, що дасть змогу забезпечити надання якісної освіти.

Був обговорений й алгоритм створення опорних закладів освіти, оскільки це є одним із механізмів упорядкування шкільної мережі.

«Опорний заклад освіти є юридичною особою, має рахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, штамп, печатку. Кількість здобувачів освіти опорного закладу освіти (без урахування їх кількості у філіях) повинно становити не менш як 200 учнів. Також опорний заклад має у своєму складі філії та здійснює підвезення здобувачів освіти, педагогічних працівників (за потреби) до цього закладу й у зворотному напрямку, а також забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально методичну базу та спроможний забезпечувати на належному рівні здобуття початкової та базової середньої освіти», – пояснила радниця з питань децентралізації Тетяна КОРОБКА.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь