Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

Заходи та обмеження, які застосовуються на території Білопільскої ОТГ під час карантину

Дата: 01.04.2020 23:41
Кількість переглядів: 2896

Фото без описуДо уваги мешканців громади! На виконання протоколу засідання штабу з питань  запобігання поширенню на території  Білопільської міської ради  короно вірусу COVID-19  від 31.03.2020 року внесено коригування до розпорядження міського голови №67-ОД від 20.03.2020 року в частині поводження на вулицях, в громадських місцях, правил торгівлі та дезінфекції  на території Білопільської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину.

Відповідно до розпорядження міського голови буде організовано проведення  дезінфекції під’їздів у будинках,  поручнів, дверей, східців,  міських туалетів, зупинок громадського транспорту та лавок у міських парках та скверах, тощо.

Особливо слід відмітити, що на період карантину  забороняється:

- залишати місце проживання (будинки, квартири, кімнати у гуртожитках тощо), крім випадків, коли дозволяється залишати місце проживання (пересування до місця роботи та з неї до місця проживання; знаходження на вулицях у зв’язку з виконанням трудових, службових обов’язків; відвідування аптеки, магазину з метою придбання продуктів харчування, засобів гігієни, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ветеринарних препаратів, зоотоварів, кормів, пестицидів та агрохімікатів, насіння і садивного матеріалу, засобів зв’язку; візиту до лікаря, медичних закладів у зв’язку зі станом здоров’я чи для лікування домашніх тварин; пересування до місця знаходження (стоянки)/ технічного обслуговування чи ремонту транспортних засобів та від них до місця проживання/роботи; проведення комплексу ритуальних послуг, отримання адміністративних послуг (реєстрація народження дитини, реєстрація місця проживання особи, реєстрація смерті), банківських, страхових чи поштових послуг та ремонту комп’ютерної техніки, побутових виробів і предметів особистого вжитку; технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій; вигул тварин тривалістю до 30 хвилин на день; відвідування правоохоронних, судових органів тощо; відвідування літніх людей, осіб з інвалідністю з метою забезпечення їх продовольчими товарами та товарами першої необхідності або супровід цієї категорії громадян для задоволення їх потреб);

- виходити із приміщень (помешкань) без вдягнених засобів індивідуального захисту органів дихання (масок, респіраторів);

- користуватися дитячими та спортивними майданчиками;

- перебувати на території Білопільської міської ОТГ групами більше двох осіб (крім випадків, коли необхідне супроводження дорослими малолітніх, неповнолітніх дітей, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю; перебування в громадському транспорті; пересування групи членів сім’ї; виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування покладених на них функцій; у складі аварійних бригад);

- перебувати на вулицях дітям віком до 14 років без супроводу дорослих;

- перебувати на вулицях дітям віком від 14 до 18 років після 21:00 без супроводу дорослих;

- палити та/або вживати їжу чи напої в парках, скверах, прибережних чи лісопаркових зонах;

- відвідувати ті об’єкти (заклади), робота яких заборонена на час карантину в установленому законодавством порядку.

Особам, які під час карантину, перебувають на робочих місцях, забороняється без службової необхідності залишати приміщення, де вони працюють. Перед виходом із приміщення рекомендується змінювати засоби індивідуального захисту органів дихання (маски, респіратори).

При виході на вулицю кожна особа повинна мати при собі документи, що посвідчують особу (для дітей – свідоцтво про народження, яке повинно бути у дорослої людини, з якою перебуває дитина), і на вимогу працівників поліції зобов’язана пред’явити ці документи, а також повідомити своє місце проживання та мету, для якої вона вийшла на вулицю.

На вулицях особи повинні перебувати на відстані не менше 2 м одна від одної (за виключенням випадків, зазначених вище).

Вигулювати домашніх тварин на вулицях дозволяється лише на повідках. Особа, яка вигулює домашню тварину, зобов’язана забезпечити мінімальну відстань у 2 м від своєї тварини до інших тварин та людей, і перебувати на вулиці з домашньою твариною визначений час (до 30 хвилин).

Суб’єктам господарювання та фізичним особам, які перетримують безпритульних тварин, забороняється вигул вказаних тварин поза межами території, на якій вони знаходяться.

Відвідувачі об’єктів торгівлі та інших закладів, яким дозволено здійснювати обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані:

- дотримуватись максимально допустимої кількості відвідувачів;

- дотримуватись мінімально допустимої відстані 2 м між відвідувачами;

- проводити дезінфекцію рук;

- мати та використовувати за призначенням засоби індивідуального захисту;

- дотримуватись режиму обслуговування (встановлений час обслуговування визначеної категорії осіб, обмеження кількості придбання одиниць товару, перерв для дезінфекції та/чи провітрювання приміщення тощо);

- проявляти терпимість і ввічливість.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані довести до відома відвідувачів режим та правила роботи об’єкту (закладу) під час карантину шляхом розміщення інформаційних матеріалів на видному місці при вході та на сайтах закладу (у разі наявності), забезпечувати виконання цих режиму та правил, впроваджувати нові форми і методи обслуговування населення, спрямовані на недопущення скупчення людей та обмеження їх контактування між собою (наприклад, замовлення онлайн чи за телефоном), проведення встановлених профілактичних, протиепідемічних, у тому числі дезінфікуючих, та інших заходів на об’єктах (у закладах), роз’яснювальної роботи серед населення щодо максимального обмеження пересування на вулицях без крайньої потреби.

На час карантину забороняється виносна торгівля, не залежно  від  виду  продукції,  за межами  продуктових магазинів з лотків, столів і т.д.

В обов’язковому порядку повинна проводитись дезінфекція в приміщеннях магазинів  через кожні  дві години роботи. 

Аптекам рекомендується перейти на обслуговування населення без входу відвідувачів до торгових залів.

Управителям багатоквартирних будинків, іншим підприємствам, установам, організаціям, які обслуговують дитячі та спортивні майданчики, рекомендується розмістити на цих майданчиках оголошення про заборону їх використання на час карантину та огородити їх попереджувальною стрічкою, а також забезпечити їх дезінфекцію.

При здійсненні поховання померлих від коронавірусу дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більш як одна особа на 10 м2 та забезпечення відстані між ними не менш 2 метрів. 

Особи, які були присутні під час поховання померлого від коронавірусу, в обов’язковому порядку будуть обліковані, із зазначенням дати і часу перебування, прізвища, ім’я та по батькові, адреси проживання і контактного номеру телефону.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів  від 29.03.20202 року на  осіб, які мали контакт з хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) або хворіють на коронавірусну хворобу (COVID-19) та не потребують госпіталізації, покладається обов’язок дотримуватися режиму самоізоляції з метою запобігання поширенню хвороби в Білопільській ОТГ.

Особи, які відвідували країни чи регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби.

За порушення цього розпорядження винні особи притягаються в установленому законодавством порядку до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (від 17 тисяч гривень).


Розпорядження голови №81-ОД «Про додаткові заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Білопільської ОТГ»


ПРОТОКОЛ засідання штабу з питань запобігання поширенню на території Білопільської міської ради короно вірусу COVID-19


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь