A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

Податкові перевірки щодо дотримання роботодавцем законодавства в частині укладення трудового договору та оформлення трудових відносин з працівниками

Дата: 18.02.2020 10:27
Кількість переглядів: 468

Питання легалізації зарплати актуальне питання сьогодення. Від отриманої офіційно зарплати залежить рівень доходів державного бюджету та соціальні гарантії громадян. Ця тема не лише поєднує інтереси держави, роботодавців та працівників, а й безпосередньо впливає на рівень життя.   

Головним управлінням ДПС у Сумській області постійно проводиться комплекс заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості та доходів населення, зокрема шляхом проведення роз’яснювальної роботи з цього напрямку. 

Окрім того, Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що у разі наявності та/або отримання контролюючим органом інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, контролюючий орган має право на проведення перевірки (документальної планової, позапланової та фактичної) суб’єкта господарювання щодо дотримання роботодавцем законодавства в частині укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (підп. 78.1.13 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). 

Відповідно до пункту 80.6 ПКУ під час проведення фактичної перевірки в частині дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), перевіряється наявність належного оформлення трудових відносин, з’ясовуються питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, відомості про оплату праці працівника. 

Для з’ясування факту належного оформлення трудових відносин з працівником, який здійснює трудову діяльність, можуть використовуватися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо). 

Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. 

Нагадуємо, що за порушення трудового та податкового законодавства роботодавці, які використовують найману працю неоформлених працівників і неофіційно виплачують заробітну плату несуть адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь