Офіційна сторінка Білопільської міської ради
Сумська область

Незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців

Дата: 27.01.2020 14:51
Кількість переглядів: 698

Податкова інформуєНа виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та відповідного доручення Голови ДПС Сергій Верланова, з метою підвищення відповідальності роботодавців під час виконання законодавства про працю фахівцями Головного управління ДПС у Сумській області спільно з представниками Управління Держпраці та Управління Пенсійного фонду проводиться інформаційно-роз'яснювальна кампанія щодо наслідків використання незадекларованої праці.

Соціальне явище у вигляді незадекларованої праці справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування податкову службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Через високий рівень тіньової зайнятості держава втрачає доходи, які можна  було б спрямувати на реалізацію програм соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення добробуту громадян. Це зумовлює необхідність підвищення податків для підтримки державних витрат і надання соціальних послуг населенню, що, відповідно, є додатковим податковим тягарем для суб’єктів господарювання. Тобто, незадекларована праця створює замкнене коло, коли роботодавець, не оформлюючи легально працівників, намагається ухилитися від податків, але тим самим наражається на додатковий податковий тягар.

Головне управління ДПС у Сумській області закликає суб'єктів господарювання не порушувати трудове законодавство та права громадян.

За інформацією Головне управління ДПС у Сумській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь