A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білопільська міська рада
Сумська область, м. Білопілля

Питання щодо дефектології

Дата: 04.11.2021 09:04
Кількість переглядів: 68

Дуже часто зустрічаємось з питанням щодо дефектології. Вона в собі об'єднує медицину, педагогіку та психологію. Так би мовити є тією граничною територією  педагогікою та медициною. (Тому часто плутають дефектолога з лікарем).

Це цікава наука, що займається проблемами розвитку людини, допомагає відшукати та  скористатися її сильними сторонами та працює над здійсненням важливого для кожної людини, у якої є потреби, етапу відновлення/розвитку щодо подальшого успішного життя.. Дефектологія складається із  декількох напрямків, що можуть працювати як разом, так і кожен окремо.

Учитель-дефектолог (тифлопедагог) – працює з дітьми, що мають проблеми із зором (тотально сліпі, слабозорі, з порушеннями (вадами) зору).

Учитель – дефектолог (сурдопедагог) – з дітьми, що мають проблеми зі слухом (тотально глухі, слабочуючі та з вадами слуху).

Учитель – дефектолог (олігофренопедагог/корекційний педагог) – з дітьми з  порушеннями інтелектуального розвитку (розумовими вадами).

Учитель-дефектолог (логопед) – працює з усіма видами порушень мовлення, як усного так і писемного.

На сьогодні, виділяють ще один важливий напрямок, що виник порівняно нещодавно.

Учитель дефектолог (ортопедагог) - працює з усіма видами порушень опорно-рухового апарату, постави, в тому числі з дітьми хворими на дитячий церебральний параліч.

Спеціалісти, що опановують дані професії мають свої особливості надання допомоги. Для того, щоб отримати максимальний результат гарний фахівець у галузі дефектології повинен стати кращим другом і порадником для дитини, що потребує допомоги та її батьків, тим міцним  місточком, що зв'язує минуле, сьогодення і майбутнє.

Сучасний фахівець не тільки безпосередньо спрямовано працює з дітьми, здійснюючи корекцію, відкриваючи сильні/компенсуючі сторони, а й глибоко і всебічно вивчає особливості та закономірності тих чи інших проблем. 

Розвиває основні психічні процеси у дітей (сприйняття, увага, пам’ять, мислення), навички спілкування і мовну діяльність дітей. Одним із важливих завдань є консультування батьків, під час якого вони вчаться необхідних прийомів навчання і виховання своєї дитини.

Мета дефектолога – допомога дитині з особливими освітніми потребами соціалізуватися, навчитися жити зі своєю особливістю, зрозуміти і прийняти себе, довести що обмеження можливостей можуть бути необмеженими можливостями, які відкриють нове поле для діяльності, бажання спробувати себе в іншому, більш дієвому форматі 

Вивчаючи і фіксуючи динаміку розвитку дитини, виробляється оптимальна педагогічна стратегія, що проектує шляхи навчання, виховання, реабілітації та соціальної адаптації кожної дитини з ретельним підбором ефективних форм, методів, засобів навчально-виховного, кореційно-розвиткового, психолого-педагогічного, корекційно-реабілітаційного процесу.

Більш точно про дефектологію і її напрямки тут https://uk.m.wikipedia.org/Дефектологія
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь