A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білопільська міська рада
Сумська область, м. Білопілля

Бюджет участі (громадський бюджет)

Бюджет участі Білопільська ОТГ

Що таке бюджет участі (громадський бюджет)

Бюджет участі (партиципаторне бюджетування) – це процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, направлений на залучення жителів, які постійно проживають у межах Білопільської міської об'єднаної територіальної громади до прийняття рішень щодо розподілу частини бюджету міської ради, залучення їх до участі у бюджетному процесі та надання можливості вільного доступу до інформації. Це забезпечення відкритості та прозорості діяльності Білопільської міської ради.

Проєкти, які отримають підтримку громади у процесі голосування, будуть реалізовані за кошти місцевого бюджету.

Механізм реалізації бюджету участі виглядає так:

Блок-схема

Пріоритетні напрямки проектів:

- Підтримка ініціатив у сфері благоустрою громади. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: реалізація заходів щодо формування поведінки дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища та створення умов, які сприяють чистоті й красі своєї громади (ремонт, будівництво дитячих і спортивних майданчиків; благоустрій парків, скверів; ремонт пам'ятників; ліквідація стихійних звалищ тощо), а також іншу діяльність, не обмежуючись даним переліком.

- Підтримка ініціатив у сфері пропаганди здорового способу життя та популяризації занять спортом. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: проведення просвітницьких акцій серед підлітків, спрямованих на роз'яснення проблеми поширення ВІЛ-інфекції, проблеми наркоманії, шкоди куріння та пропаганду здорового способу життя; залучення в спорт дітей, молоді та старшого покоління і впровадження інноваційних форм пропаганди здорового способу життя; організація змістовного дозвілля для дітей шкільного віку в позаурочний та канікулярний час, організація спортивних заходів, турнірів, змагань та інших громадських ініціатив у цій сфері).

- Підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: просування мистецтва, створення умов для самовираження дітей, молоді (арт-проекти, арт-клуби тощо), а так само іншу діяльність, не обмежуючись цим переліком.

- Підтримка громадських ініціатив у сфері енергоефективності та енергозбереження. (Діяльність у даному напрямку може включати в себе наступне: роботу по активізації громадськості у напрямі використання енергоефективних та енергозберігаючих технологій, але не обмежуватися даним переліком).


Нормативна база

Положення про Бюджет участі Білопільської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки

Рішення сесії №159 «Про затвердження Положення про бюджет участі Білопільської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки»


Як подати проєкт

Перед тим як подати проєкт на участь у Бюджеті участі (Громадському бюджеті), обов'язково ознайомтесь з Положенням про Бюджет участі

1. Ідея

Визначіться з ідеєю проєкту: що би ви хотіли покращити у вашому закладі, дворі, мікрорайоні, місті,  селі, старпостаті в цілому? Ваш проєкт має бути цікавим та корисним для громади, щоб набрати необхідну кількість голосів. Крім того, ви повинні мати певну компетенцію у питанні, про яке йдеться в проєкті, оскільки проєкт необхідно обґрунтувати та скласти кошторис його реалізації.

Для того, щоб проєкт було винесено на голосування, він повинен відповідати наступним вимогам:

- має підтримку не менше 10 осіб, не враховуючи автора;

- не суперечить діючому законодавству, діючим програмам Білопільської ОТГ  або дублюють завдання, які передбачені цими програмами на поточний рік;

- знаходиться в межах компетенції міської влади;

- має завершений характер, а його результат придатний для використання після реалізації;

- надає вільний доступ членам територіальної громади до результату проєкту;

- річні витрати на утримання та обслуговування реалізованого проєкту не перевищують вартість його реалізації.

2. Підготовка документів

Для того щоб ваш проєкт взяв участь у голосуванні, ви повинні подати документи відповідно до форм.

 Завантажити Бланк-заяву
 Завантажити Підписний лист

Бланк-заява складається з двох частин - аплікаційна форма з описом безпосередньо проекту та короткої анкети автора проекту. Обидві частини є обов'я зковими для заповнення та подання до розгляду.

Підписний лист заповнюється згідно вимог до Положення про Бюджет участі (не меньше 10 осіб, не включаючи автора проекту).

3. Подання документів

Заповнена аплікаційна форма, анкета автора проекту та підписний лист щодо підтримки проекту подаються протягом 30-45 днів з моменту оголошення початку подачі проектів. Даний пакет документів подається:

- безпосередньо до Білопільської міської ради;

- поштою за адресою: 41800, м. Білопілля, вул. Соборна, 70

- електронною поштою на адресу: bilopillya-meria@ukr.net у вигляді відсканованого оригіналу документу.

Якщо пакет документів було надіслано електронною поштою, то протягом 5 (п'яти) робочих днів автор обов'язково повинен надати оригінали надісланих документів до Білопільської міської ради.

4. Просування

Просувайте свій проєкт серед мешканців міста, щоб якнайбільше людей дізналося і проголосувало за нього.

Розкажіть про нього у соцмережах, поширте інформацію серед колег, знайомих, сусідів, за можливості використайте рекламні матеріали.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь