A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білопільська міська рада
Сумська область, м. Білопілля

Геральдика міста

Місто Білопілля  є  центром  Білопільського району Сумської області.

Розташоване за 40 км від обласного центру м. Суми.

Через місто проходить автодорога Харків- Новгород-Сіверський та залізниця Харків -Конотоп.

Найближча залізнична станція -Білопілля.

Площа населеного пункту – 2403 га.

Населення – 16750 осіб,  кількість дворів – 4873.

День міста – 3 вересня (День визволення міста від фашистських загарбників).

Геральдика м. Білопілля затверджена рішенням 13-ої сесії Білопільської міської ради  від 11 лютого 2004 року та перезатверджена у новій редакції, рішенням 6 сесії міської ради 7 скликання від 11.03.2016р.


З 1780 року м. Білопілля стало центром Білопільського повіту Харківської губернії. 21 вересня

1781 року (за старим стилем) був вперше ухвалений герб міста Білопілля і повіту. Його розробив геральд-мейстер Волков.
На гербі зображено щит, поділений горизонтальною лінією на два майже рівні поля. У верхній частині зображено герб губернського міста Харкова, де на зеленому полі хрестоподібно розміщені ріг достатку з плодами і квітами і кадуцей, що символізує багатство і торгівлю краю.

Ріг достатку, як символ багатства, походить з древньо- грецької міфології. Зачепившись одного разу рогом за дерево, коза Аналфея, яка вигодувала малюка Зевса, зламала ріг. Зевс зумів надати цьому рогові чудотворних властивостей: давати все, чого тільки побажає його власник.

Латинське слово “кадуцей” означає жезл, символ миру, мандрівників торгівлі, атрибут бога Меркурія. В жезлі чітко проглядається ціпок – атрибут мандрівника і крила птиці біля потовщеної його частини – символ швидкого пересування. Ціпок, обвитий двома зміями, які символізують мудрість.

Нижня частина щита – золоте поле з трьома водяними млинами, що символізує багатство краю на хліб та борошно, “каковых в самом деле как в городе, так и в окресностях оного весьма много” і переробку його на водяних млинах, за кількістю яких в Білопільський повіт поступався лише Харківському. Нижню частину герба під геральдичним щитом вінчав напис: “Б Ъ Л О П О Л Ь Е”. Це була нова назва міста. Проте через п’ять років, 20 квітня 1786 року, був затверджений новий план міста, згідно з яким йому залишили стару назву “Б Ъ Л О П О Л Ь Е”. Отже, напис нової назви міста на гербі було замінено.

belopol (1)В 1863 році барон Бернард  КЬОНЕ (якого сучасники називали “самозваним геральдистом”) запропонував свій проект герба Білопілля – три колеса від водяних млинів на фоні герба Харківської Губернії (відрубаної кінської голови). геральдичний щит обрамляли колоски пшениці. як символ розвинутого землеробства в Білопіллі. Однак цей проект не було затверджено.

 

 

герб 1972рУ травні 1972 року, до 300-річчя заснування міста Білопілля, в Києві художній фонд Української PCP затвердив новий герб міста Білопілля. Він складався з традиційного золотого геральдичного щита, де на фоні прапора Української PCP зображено зубчате колесо і щоглу Білопільського телеретранслятора, обрамлений золотими колосками пшениці з написом “Білопілля”. Таке зображення говорить про те, що в місті розвивається машинобудівна промисловість, продукція якої відома в багатьох країнах світу, а телеретранслятор видно за багато кілометрів, з якого боку ви б не в’їздили до міста. Він став унікальною окрасою, що відкриває і увінчує панораму Білопілля.

Але головне багатство краю – сільськогосподарське виробництво. Саме тому золоті колоски обрамляють щит.

Сучасний герб та прапор міста було затверджено рішенням Білопільської міської ради від 11 лютого 2014 року та внесено зміни, згідно з рішенням міської ради від 11 березня 2016 року.

Герб:

За основу взято історичний герб міста від 1781 року. В золотому щиті на верхньому лазуревому  полі зображено ріг достатку та кадуцей. В нижньому  золотому полі зображені три водяні млини. Поля розділені  цегляною аркою. Щит увінчано срібною міською мурованою короною та накладено на синій декоративний картуш. При практичному використанні (виготовленні значків, сувенірів, вимпелів тощо) картуш може бути срібним

Символіка герба: 

Ріг достатку, як символ багатства, походить з древньо- грецької міфології. Зачепившись одного разу рогом за дерево, коза Аналфея, яка вигодувала малюка Зевса, зламала ріг. Зевс зумів надати цьому рогові чудотворних властивостей: давати все, чого тільки побажає його власник.

Латинське слово “кадуцей” означає жезл, символ миру, мандрівників торгівлі, атрибут бога Меркурія. В жезлі чітко проглядається ціпок – атрибут мандрівника і крила птиці біля потовщеної його частини – символ швидкого пересування. Ціпок, обвитий двома зміями, які символізують мудрість.

Цегляна арка символізує склепіння  підземних ходів, які розташовуються під містом.

Водяні млини на золотому полі свідчать про традиційний розвиток сільського господарства на території Білопільщини, як за часів заснування міста, так і в сьогоднішні часи.

Срібна міська мурована корона символізує славне історичне минуле Білопілля, як повітового міста, заснованого на місці древньо-руського міста-фортеці Вир.

Символіка металу і барв:

Синій є втіленням чесності, вірності, духовності. Срібло символізує чистоту, надію, правдивість. Золото втілює віру, справедливість та милосердя.

Прапор м. Білопілля:

Прапором міста є біле квадратне полотнище з двома синіми вертикальними смугами шириною 1/10 від ширини прапора, які розташовані на 1/10 ширини прапора від лівого та правого краю. В центрі прапора розмішено герб міста. Пропорція висоти герба до висоти прапора — 3/4. Прапор по периметру може обшиватися золотистим шнуром, або бахромою.

Символіка барв:

Біле полотнище символізує назву міста Білопілля (Біле поле), сині смуги символізують дві річки -Вир та Кригу, що омивають місто, а також колишні назви міста – Вир та Крига.

Автор проектів герба та прапору Юрій Зарко, історик-краєзнавець.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь