МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ!

З 01 по 31 жовтня 2018 року, на території Сумської області проводиться місячник добровільної здачі зброї. Тому, Білопільське відділення поліції нагадує Вам, що незаконне зберігання вдома вогнепальної зброї чи боєприпасів може привести до непоправних наслідків. Випадки, коли зброя потрапляла до рук дітей чи ставала останнім аргументом у суперечках, нажаль не поодинокі і в нашому районі.

Профілактично-роз’яснювальна робота серед населення не завжди дає необхідний результат. Щороку, під час оперативно-розшукових заходів співробітниками поліції вилучаються у мешканців району незареєстровані одиниці зброї, боєприпаси. Кожен такий випадок — це порушення закону, і за подібні дії Кримінальним кодексом України передбачено дуже суворе покарання.

Так. в ст. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами» вказано, що

  • носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу – караються позбавленням волі на строк до 7 років:
  • носіння, виготовлення, ремонт та збут кинджалів, фінських ножів чи іншої холодної зброї — караються штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;

крім цаого, звільняється від кримінальної відповідальності особо, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

ст. 190 КУпАП «Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної зброї чи пневматичної зброї» – тягнуть за собою накладення штрафу від 7 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої, ті ж самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень передбачених частиною 1 цієї статті несе за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

Останнє рішення прийме суд, але бажаючим зберігати вдома незареєстровану зброю слід пам’ятати, що відповідальності за такі дії не уникнути. /

Шановні жителі громади!
Не чекайте поки Ваші дії підпадуть під санкції ст. 263 Кримінального кодексу України та статей Адміністративного кодексу.
Зверніться до районного відділення поліції та вчасно перереєструйте чи здайте зброю.
Здана зброя може бути зареєстрована на Ваше ім’я.